ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Oczyszczalnia ścieków w Bolesławcu

Międzynarodpwy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Multimodalny dworzec Łódź Fabryczna

Jaz na rz. Nysie Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim

Projekty | Projekt | INŻYNIER KONTRAKTU: Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji...

INŻYNIER KONTRAKTU: Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów w Kielcach / 2018

INŻYNIER KONTRAKTU: Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów w Kielcach / 2018

07.08.2018 podpisaliśmy kontrakt z Gminą Kielce na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu (nadzoru inwestorskiego) dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu Dworca Autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12)”.

Na tym jakże charakterystycznym dworcu, będącym również symbolem Kielc powstanie Centrum Komunikacyjnie dla wszystkich przewoźników - komunikacji miejskiej, busów i autobusów dalekobieżnych i międzynarodowych. Ma on też pełnić inne - poza komunikacyjną - funkcje, na przykład kulturalną. Na antresoli dworca powstanie mediateka, w której będzie można obejrzeć lub wypożyczyć filmy, książki i audiobooki. Zmodyfikowany zostanie układ wyjść na perony oraz wejścia do tuneli. W rejonie tunelu wschodniego przy wyjściu na peron międzynarodowy powstanie poczekalnia nocna. Inne udogodnienia dla pasażerów to ruchome schody, windy, przechowalnia bagażu i liczne punkty gastronomiczne. Przewidziano także powierzchnię przeznaczoną na miejskie wystawy.

W czasie remontu zostanie zachowana charakterystyczna kopuła dworca, która zostanie odnowiona. Zachowane zostaną także szkielet budynku oraz tunel i posadzki.

To kolejny nadzorowany przez naszych specjalistów projekt z zakresu obsługi podróżnych - cieszymy się, że mamy wpływ na ulepszanie infrastruktury transportowej w naszym kraju, zwłaszcza tak rozpoznawalnych obiektów, jak dworzec w Kielcach.