Rzetelne zarządzanie projektem to podstawa i kluczowy element naszego działania. Dla pomyślnego wdrażania powierzonego zadania niezbędny jest rygorystyczny – ale i elastyczny – system zarządzania z przejrzystym podziałem zadań, odpowiedzialności, sprawozdawczości i kanałów komunikacji. Kładziemy duży nacisk na poniższe zasady.
Gwarantuje to nie tylko pewność, że Zespół jest świadomy lokalnych uwarunkowań, regulacji prawnych i standardów, ale i ułatwia kontakty z bezpośrednimi i pośrednimi beneficjentami, co z kolei prowadzi do stałego rozwoju Projektu oraz wzrostu jego efektów. Wybieramy Ekspertów, którzy nie tylko posiadają wymagane kwalifikacje w postaci profesjonalnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności technicznych (biegła znajomość polskiego Prawa Budowlanego, prawa zamówień publicznych, regulacji prawnych, środowiskowych, etc.): eksperci pracujący na naszych kontraktach są w większości pracownikami naszej firmy lub są sprawdzonymi specjalistami, którzy wielokrotnie pracowali z nami przy podobnych projektach i mają bardzo dobrą reputację wśród fachowców z poszczególnych dziedzin.
Jasno i czytelnie określone dla każdego z członków Zespołu zadania, role, obowiązki, terminy, system sprawozdawczości oraz odpowiedzialność.
Kluczowe kwestie, zasadnicze dla osiągnięcia ogólnego celu oraz pożądanych wyników Projektu to swego rodzaju trzon ogólnej strategii realizacji. Te kwestie to:
Jesteśmy oddani rozwijaniu partnerstwa z Pracownikami oddelegowanymi do Projektu z ramienia Klienta. Szkolimy pracowników Klienta, przekazujemy wiedzę niezbędną dla Projektu(know-how). Niezwykle ważne jest kultywowanie utrzymania ducha współpracy i kooperacji, połączenie wspólnych sił w celu owocnego wdrożenia nie tylko Projektu, ale i stałego, trwałego rozwoju instytucjonalnego i rozwoju kapitału ludzkiego. Dzięki temu w przyszłości jednostki te będą mogły realizować podobne projekty.
System ten – naszego autorstwa - umożliwia nadzór, ewidencjonowanie i rozliczanie projektu na każdym etapie. SWPRI jest podstawowym elementem integrującym wszelkie przepływy informacji w projekcie: dostęp do niego ma Klient, Wykonawca, Konsultant i Projektant (system jest całkowicie bezpieczny – każdy użytkownik posiada indywidualny login, hasło i poziom dostępu do danych). Biblioteka dokumentów SWPRI to kluczowy element dla całego systemu, w którym znajdują się wszystkie dokumenty związane z Projektem. Dzięki scentralizowaniu i elektronicznym wersjom dokumentów system umożliwia zespołową pracę nad Projektem w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.
Istnieją większe szanse terminowego ukończenia Projektu oraz dostarczenia produktu wysokiej jakości wówczas, gdy można stworzyć silne i stabilne partnerstwo między Klientem, Konsultantem (Inżynierem Kontraktu) i Wykonawcami. Rolą naszą - Konsultanta - jest zapewnienie więzi między uczestnikami procesu inwestycyjnego i stworzenie przekonania, iż do wszelkich kwestii podchodzi się w sprawiedliwy i uczciwy sposób.
Jesteśmy firmą globalną i jako taka mamy możliwość dzielenia się doświadczeniem uzyskanym na innych projektach (nie tylko w Polsce) przy realizacji różnorakich inwestycji.
Prowadzenie nadzoru w Polsce wymaga spełnienia przepisów zawartych w polskim Prawie Budowlanym oraz utrzymania wymaganych standardów jakości. Zadaniem naszym jest prowadzenie ciągłej kontroli postępu robót, jakości wykonanych prac, wartości robót. Bardzo ważne jest, by Konsultant ustanowił przejrzyste procedury jednoznacznie określające normy, według których będą oceniane wykonane prace w aspekcie technicznym i finansowym.
Ważnym elementem umożliwiającym prawidłowe monitorowanie Projektu jest utworzenie jasnych procedur redagowania wymaganych sprawozdań oraz programu finansowo – księgowego. Wykonane i wykorzystywane przez SAFEGE na cele innych projektów narzędzie elektroniczne (SWPRI) umożliwia opracowanie wymaganych dokumentów w oparciu o przejrzyste procedury tworząc tym samym przyjazne narzędzie.