24.01.2025 podpisaliśmy umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad projektowaniem i realizacją zadania „Projekt i budowa urządzeń ograniczających oddziaływanie akustyczne na środowisko odcinków dróg S2, S8, S17”.
Zaprojektowanie i budowa lub/i przebudowa ekranów akustycznych odbędzie się na trzech odcinkach:
Łączna długość ekranów akustycznych wynosi około 5,5 km.
Zakres inwestycji, nad którą nasi Eksperci będą sprawować nadzór obejmuje m.in.:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji i zgód,
2) realizację urządzeń ochrony środowiska,
3) nasadzenia zieleni – obsadzenie ekranów akustycznych pnączami,
4) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych i innych kolidujących z lokalizacją ekranów akustycznych będących przedmiotem tego projektu,
5) w razie konieczności wykonanie urządzeń BRD takich jak: oznakowanie dróg, bariery ochronne, ogrodzenie drogi,
6) po zakończeniu robót wykonanie rekultywacji terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe.