ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Projekty | Projekt | INŻYNIER KONTRAKTU: Przebudowa dworca kolejowego Malczyce / 2019 - 2021

INŻYNIER KONTRAKTU: Przebudowa dworca kolejowego Malczyce / 2019 - 2021

INŻYNIER KONTRAKTU: Przebudowa dworca kolejowego Malczyce / 2019 - 2021

04.07.2019 podpisaliśmy kontrakt ze spółką Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla „Przebudowy dworca kolejowego Malczyce”.

To już nasz 27. projekt nadzoru "dworcowego" - zachęcamy do zapoznania się z artykułem na portalu Rynek Infrastruktury: KLIKNIJ TU.

Dworzec w Malczycach to dwukondygnacyjny budynek powstały na początku ubiegłego wieku. Znajdują się tam dwa lokale mieszkalne, a pozostała część jest wyłączona z użytkowania.

Po przebudowie powstaną nowe kasy, poczekalnia zostanie powiększona, a na parterze znajdą się punkty handlowo-usługowe, punkt weterynaryjny oraz "mała gastronomia". Na piętrze przewidziano bibliotekę, posterunek policji, izbę muzealną oraz świetlicę z kawiarenką. Cały budynek zostanie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na zewnątrz powstanie parking i stojaki na rowery. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa.

Przebudowa dworca kolejowego Malczyce jest częścią projektu modernizacji siedmiu wybranych dworców w województwie dolnośląskim. Celem tego projektu jest przywrócenie historycznego wyglądu obiektów oraz zintegrowanie dworców kolejowych z innymi środkami transportu. Program zyskał dofinansowanie z UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.