ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2021

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Oczyszczalnia ścieków w Kazimierzy Wielkiej

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Most na rz. Bug w Małkini

Projekty | Projekt | PROJEKTOWANIE: Zmiana układu komunikacyjnego na Rondzie Rataje w Poznaniu /...

PROJEKTOWANIE: Zmiana układu komunikacyjnego na Rondzie Rataje w Poznaniu / 2019 - 2020

PROJEKTOWANIE: Zmiana układu komunikacyjnego na Rondzie Rataje w Poznaniu / 2019 - 2020

26.02.2019 podpisaliśmy kontrakt ze spółką Aldesa na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Korekta funkcjonowania układu komunikacyjnego w rejonie Ronda Rataje w Poznaniu”.

W ramach tej umowy nasi specjaliści z SAFEGE przygotują projekt budowlany i projekt wykonawczy dla rozbudowy i przebudowy istniejącego układu torowo-drogowego tego ważnego dla Poznania ronda. Planowane rozpoczęcie prac budowlanych to wiosna 2020, a zakończenie - 2021 rok.

Po zaprojektowanej przez SAFEGE przebudowie ronda autobusy i tramwaje będą się zatrzymywać na wspólnych przystankach, co pozwoli pasażerom na zmianę środka transportu sprawniej i wygodniej. Dla samochodów zaś powstanie dodatkowy - czwarty - pas wokół ronda; przebudowane zostaną również przyległe ulice i dworzec autobusowy.

Bezpieczeństwo w rejonie Ronda Rataje poprawią nowe oświetlenie, system monitoringu i sygnalizacja świetlna. Rondo stanie się więc bardziej przyjazne dla użytkowników, pieszych i rowerzystów.

To kolejny projekt SAFEGE w Poznaniu, który obsługiwany będzie przez nasze Biuro Projektów i Konsultingu z siedzibą w podpoznańskim Suchym Lesie.

Zobacz zdjęcia
PROJEKTOWANIE: Zmiana układu komunikacyjnego na Rondzie Rataje w Poznaniu / 2019 - 2020 PROJEKTOWANIE: Zmiana układu komunikacyjnego na Rondzie Rataje w Poznaniu / 2019 - 2020