ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Linia tramwajowa - Poznań Franowo

Multimodalny dworzec Łódź Fabryczna

Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Czerwiec 2017

01.06.2017 wzięliśmy udział w debacie na temat wpływu inwestycji zagranicznych na rozwój polskiej gospodarki. Debata, zorganizowana przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (oraz izby:  skandynawską, holenderską, belgijską i brytyjską) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, zgromadziła przedstawicieli samorządu i firm zagranicznych. Inwestorów francuskich reprezentowała Monika Tałałaj z SAFEGE, a gości powitał Dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania, pan Andrzej Białas oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego - pan Jakub Jackowski. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o tym wydarzeniu na stronie Francuskiej Izby oraz Brytyjskiej Izby Gospodarczej, a także ze zdjęciami autorstwa CCIFP.

Monika Tałałaj z SAFEGE podkreśliła w debacie, że aktywnie uczestniczymy w rozwoju województwa poprzez realizację wielu projektów infrastrukturalnych na rzecz m.in. Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Miasta Poznania, czy Poznańskich inwestycji Miejskich. SAFEGE intensywnie współpracuje również z sektorem prywatnym, firmami francuskimi jak Leroy Merlin czy Wyborowa Pernaud Ricard, ale również niemieckimi – jak Volkswagen czy BLUM - oraz z innych krajów. Poniżej kilka przykładów naszej działalności w województwie wielkopolskim – jesteśmy tu obecni od ponad 10 lat, a niektóre z naszych projektów w Wielkopolsce to:

 • nadzór budowy zajezdni tramwajowej Franowo i trasy tramwajowej na poznańskie os. Lecha,
 • linii kolejowej Poznań – Chodzież - Piła,
 • modernizacji ul. Grunwaldzkiej, Folwarcznej i Prosnickiej (Poznań),
 • dróg rowerowych w Poznaniu (Wartostrady i ul. Koszalińskiej),
 • budowa oczyszczalni ścieków oraz dróg dojazdowych dla fabryki Volkswagen we Wrześni,
 • budowa drogi nr 178 na trasie Wałcz – Oborniki,
 • parking Park&Ride w Poznaniu,
 • market budowlany Leroy Merlin w centrum handlowym Posnania,
 • droga nr 194 na trasie Wyrzysk – Gołańcz,
 • projektowanie drogi nr 306 w miejscowości Buk,
 • zakład produkcyjny dla okuć meblowych w Swarzędzu dla firmy BLUM,
 • droga nr 182 na trasie Międzychód – Ujście,
 • droga w Sypniewie,
 • budynek dla głównej rozdzielni prądu ENEA Operator w Poznaniu,
 • hala dla firmy 4Expo w Suchym Lesie,
 • budowa mostu Cybina w Poznaniu,
 • Przebudowa przedszkola i szkoły na Naramowicach w Poznaniu,
 • budowa hali w Swadzimiu dla firmy SKANEM,
 • hale wysokiego składowania w Robakowie dla firmy logistycznej RABEN i inne.
 • a zupełnie niedawno, bo dwa tygodnie temu, rozpoczęliśmy nadzór przebudowy Parku Rataje w Poznaniu.

Działamy w województwie wielkopolskim i to nie tylko w jego pięknej stolicy. Zajmujemy się tu projektami z każdego sektora – transport, wod-kan, kubatura, czy projektowanie, a naszymi klientami są nie tylko prywatne firmy z regionu Wielkopolski, ale również zamawiający publiczni – np. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, Miasto Poznań, czy Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Skupiając się na temacie spotkania, czyli na inwestorach zagranicznych, to oczywiście także i takich klientów mamy w swym portfolio. Wśród nich znajdziemy inwestorów z Francji - jak Leroy Merlin czy Pernaurd Ricard (czyli producent m.in. wódki Wyborowej), ale również z Niemiec - jak Volkswagen czy BLUM. Ponadto są to m.in. szwajcarska firma ABB, słowacka firma UMS (producent elektroniki Sharp), czy holenderski Raben.

Także 01.06.207 na terenie nadzorowanej przez nas budowy Obwodnicy Radomia (więcej o projekcie) odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli mediów - między innymi TV Radom, Gazety Wyborczej, portalu "Co Za Dzień", Radia Rekord, Radia RDC i Echa Dnia.Jak poinformował zgromadzonych dziennikarzy Jacek Słabiak, Inżynier Kontraktu SAFEGE - "Prace idą zgodnie z planem, zaawansowanie rzeczowe wynosi ok. 35 proc., a finansowe ok. 33 proc. Obwodnica ma być oddana w końcu października 2018 r.".

Relacje z tej wizyty studyjnej znajdą Państwo tu:

Również 01.06.2017 podpisaliśmy nową umowę - z Gminą Wiązowna na na pełnienie usługi Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Systemowa modernizacja obiektów gminnych przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w Gminie Wiązowna” - więcej o projekcie.

22.06.2017 podpisaliśmy kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – oddziałem w Zielonej Górze na pełnienie usługi nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem: „Projekt i budowa Miejsc Obsługi Podróżnych kat. I Lisiny Wschód i Lisiny Zachód przy drodze ekspresowej S3” - więcej o projekcie.

17-18.06.2017 w Żninie na Małym Jeziorze przy przystani Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego w Żninie odbyły się już po raz szósty Regaty o Puchar SAFEGE (Grupa SUEZ).

Otwarcia Regat, punktowanych w Pucharze Polski Polskiego Związku Żeglarskiego, w deszczową sobotę dokonał Zastępca Dyrektora Generalnego SAFEGE- Mariusz Szmyd oraz Prezes MKŻ- Leszek Pawłowski i przedstawiciele PZŻ. Pogoda nie przeszkodziła 53 zawodnikom z całej Polski w odbyciu aż 5 biegów. W 2. dzień Regat - tym razem wyjątkowo słoneczny - odbyły się 2 biegi i już wczesnym popołudniem można było przystąpić do dekoracji zwycięzców w 3 kategoriach: OPTYMIST gr. B, OPTYMIST gr. B dziewcząt oraz ISA 407. Przy udziale Burmistrza Miasta - Roberta Luchowskiego wręczyliśmy nagrody, medale i dyplomy zwycięzcom, a także wszystkim pozostałym uczestnikom. Zawodnicy sponsorowanego przez SAFEGE klubu zwyciężyli w aż 2 kategoriach: ISA 407 i OPTYMIST gr. B dziewcząt - gratulujemy!

Zamykając Regaty Mariusz Szmyd dziękował organizatorom, kierownictwu MKŻ oraz władzom miasta za wsparcie, trenerom małych żeglarzy i ich rodzicom – a przede wszystkim samym sportowcom. Cieszymy się, że możemy wspierać społeczności lokalne nie tylko polepszając infrastrukturę w danym regionie, ale i dokładając małą cegiełkę do rozwoju najmłodszych.

06.06.2017 wzięliśmy udział w spotkaniu zatytułowanym "CSR w praktyce" zorganizowanym przez Francusko - Polską Izbę Przemysłowo - Handlową w Polsce

CSR, czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu jest tematem mocno rozwijanym przez firmy francuskie, w tym także naszą. Chcąc poznać więcej dobrych praktyk w tej dziedzinie wzięliśmy udział w badaniu CCIFP na temat CSR (pełny raport) i w debacie ekspertów o roli CSR w firmach. Więcej informacji o spotkaniu oraz zdjęcia - strona CCIFP. 

SUEZ partnerem miast: 14.06.2017 wzięliśmy udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Mławie, która będzie realizowana w formule PPP przez naszą siostrzaną spółkę ONDEO Polska. Budowa ta będzie wyjątkowa w skali kraju, bowiem umowa zawiera zaprojektowanie, budowę i następnie eksploatację oczyszczalni ścieków w Mławie przez 33 lata. O wydarzeniu tym napisali m.in.:

07.06.2017 podpisaliśmy kolejny kontrakt z PKP Energetyka Obsługa S.A. Polega on na realizacji inwestycji dotyczącej wykonania projektu budowlano-wykonawczego zadania „Modernizacja kabli zasilaczy od KS Białośliwie do odłącznika kabla zasilacza 510, 520, 530, 540 – wymiana kabla YAKYpy1x500 na YAKYFpy 1x500” - więcej informacji.

01.06.2017 podpisaliśmy kolejny już kontrakt z PKP Energetyka Obsługa S.A. – tym razem na realizację inwestycji dotyczącej wykonania projektu budowlano-wykonawczego podstacji trakcyjnej Miasteczko nr Z155/48428 - więcej informacji.

22.06.2017 podpisaliśmy kontrakt z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. w Warszawie na opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej, jak również dokumentacji projektowej technicznej wielobranżowej oraz prowadzenie nadzorów autorskich nad realizacją robót budowlanych w ramach inwestycji polegającej na: przebudowie i budowie dworców kolejowych Doliny Popradu, która obejmuje łącznie 16 lokalizacji - więcej informacji.

27.06.2017 podpisaliśmy kontrakt z Miastem Gniezno na pełnienie usługi Inżyniera Kontraktu dla Projektu pn. : „Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie, na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec” - więcej informacji.

28.06.2017 podpisaliśmy kontrakt ze Szpitalem Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu wraz z kompleksowym nadzorem inwestorskim w ramach projektu pod nazwą „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu” - więcej informacji.

23.06.2017 podpisaliśmy kontrakt z PKP Energetyka Obsługa S.A. na Opracowanie dokumentacji - projekt budowlany; Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego w ramach zadania inwestycyjnego dotyczącego Modernizacji kabli zasilaczy i kabli powrotnych - PT Piła - więcej informacji.

 

30.06.2017 podpisaliśmy kontrakt z Leroy-Merlin Inwestycje Sp. z o.o. na pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad realizacją Projektu pn.: „Budowa kanalizacji deszczowej o średnicy 110 mm i długości około 115 m z odprowadzeniem do rowu Ul do komory K-2 i rozbudowa parkingu wraz z siecią wewnętrzną kanalizacji deszczowej oraz instalacji elektrycznych nn, teletechnicznych, wodno-kanalizacyjnych” - więcej o projekcie.