ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Październik 2019

SAFEGE w Gnieźnie - otwarcie ul. Pod Trzema Mostami

10.10.2019 Prezydent Miasta Gniezna, p. Tomasz Budasz dokonał uroczystego otwarcia ulicy Pod Trzema Mostami, której budowę od lutego 2018 nadzorowali nasi specjaliści z SAFEGE (więcej informacji TUTAJ).

W otwarciu tej zupełnie nowej dla miasta ulicy wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego p. Marek Woźniak, przedstawiciele spółek kolejowych, wykonawcy - firmy STRABAG - oraz p. Robert Wojciechowski, Dyrektor Regionu Zachodniego SAFEGE (zdjęcia z otwarcia).

O uroczystości napisali również:

 

SAFEGE nadzoruje budowę niemal 4 km drogi wojewódzkiej w Lubelskiem

11.10.2019 podpisaliśmy kontrakt z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie na nadzór inwestorski i rozliczenie finansowe i rzeczowe (funkcja inżyniera) przy realizacji projektu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 838 Głębokie – Dorohucza – Trawniki – Fajsławice w zakresie rozbudowy mostu przez rz. Wieprz w m. Trawniki oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 838 Głębokie – Dorohucza – Trawniki – Fajsławice na odc.od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do mostu na rz. Wieprz”; nasi eksperci z SAFEGE obejmą nadzorem łącznie niemal 4 km rozbudowy drogi. Więcej o projekcie.

SAFEGE jednym ze sponsorów turnieju siatkówki w Krośnie

W dniach 18-19.10.2019 w Krośnie odbył się XII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w piłce siatkowej mężczyzn, którego organizację mieliśmy przyjemność wesprzeć.

Ekscytujące mecze rozegrane były w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie przy ul. Bursaki, a wśród klubów biorących udział znaleźli się GKS Katowice, Cerrad Enea Czarni Radom, ASSECO RESOVIA Rzeszów i MKS Będzin.

SAFEGE od lat wspiera sportowe inicjatywy - więc cieszymy się, że mogliśmy i w tej wziąć udział (ZDJĘCIA).
 

SAFEGE kolejny raz dla Polskiej Spółki Gazownictwa

09.10.2019 podpisaliśmy trzeci już kontrakt z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie - tym razem na nadzór nad budową 17 km gazociągu na terenie gminy Małgoszcz i Piekoszów - co przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin zgodnie z rządową strategią programu "Czyste powietrze". Więcej informacji: KLIKNIJ TU.

Specjaliści z SAFEGE zaprojektują tor

22.10.2019 podpisaliśmy kontrakt z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Obiekty budowlane – odtworzenie drogi technologicznej z torem nr 312 na na odcinku od wagi kolejowej do rozjazdu nr 314 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów”. Nasi specjaliści opracują projekt 150 metrów toru (więcej informacji).

SAFEGE = Best Quality Employer 2019!

W dniu 25.10.2019 w warszawskim hotelu Regent odbyła się IV Gala BEST QUALITY EMPLOYER 2019. Program ten ma na celu wyłonienie firm, które wyróżniają się rzetelnością pod względem polityki zatrudnienia, rozwiązań pracowniczych i zarządzania zasobami ludzkimi. To firmy godne zaufania, dbające o rozwój pracowników i zapewniające stabilność zatrudnienia oraz przyjazną atmosferę w pracy. 

SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce była jedną z zaledwie 9 firm, które otrzymały ten wyjątkowy tytuł najlepszego pracodawcy – a nagrodę odebrały Kamila Kurowska-Gawryś oraz Anna Bidacha.

Kapituła Certyfikacji Krajowej doceniła między innymi to, że w SAFEGE stawiamy na rozwój naszej kadry, że nasi stażyści bardzo często zostają z nami na stałe, że zatrudniamy wielu inżynierów i specjalistów z różnych branż, a nasze wewnętrzne procedury umożliwiają równe szanse na awans.

Jak mówi Kamila Kurowska-Gawryś, Dyrektor Zarządzający SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce: „Stabilność zatrudnienia jest elementem naszej strategii. Co roku wyznaczamy nowe obszary HR, które chcemy doskonalić, nie zaniedbując tych, które działają dobrze. Odbierałam nagrodę z satysfakcją, że zostały docenione starania, jakie wkładamy, aby stworzyć pracownikom bardzo dobre warunki pracy, aby dbać o ich talenty i rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, oraz aby doskonalić praktyki związane z rekrutacją. Wśród najlepszych pracodawców znalazły się także: Coca-Cola, Getin Noble Bank, Bank Gospodarki Krajowej czy Budimex. Taka nagroda i takie grono motywuje i zobowiązuje.

„Jesteśmy jedyną firmą konsultingową w Polsce, która otrzymała ten prestiżowy tytuł najlepszego pracodawcy 2019 roku. Cieszy nas, że SAFEGE Polska zdobyła uznanie Kapituły w odniesieniu do procedur i działań wdrożonych na rzecz pracowników, ponieważ od lat sukcesywnie zwiększamy wysiłki, by czuli się oni w Firmie jak najlepiej i chcieli pracować na wspólny sukces w strukturach SAFEGE.” - mówi Anna Bidacha, Dyrektor Działu Zasobów Personalnych i Administracji - więcej informacji oraz zdjęcia.

SAFEGE dla PGNiG Termika: ciepło dla Warszawy!

29.10.2019 podpisaliśmy kolejny kontrakt z PGNiG TERMIKA S.A. w Warszawie - tym razem na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji „Projekt i budowa gazowej kotłowni szczytowo-rezerwowej KG2 w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie”.

Nasi specjaliści będą nadzorować zaprojektowanie i wybudowanie gazowej kotłowni szczytowo-rezerwowej o mocy cieplnej 260 MWt KG2 w EC Żerań wraz z jej powiązaniami do istniejącej / przebudowanej infrastruktury EC Żerań. Kotłownia składać się będzie z dwóch kotłów wodnych usytuowanych w nowym budynku, a więcej informacji tutaj.

SAFEGE zajmie się kanalizacją w Wieliczce

30.10.2019 podpisaliśmy także kolejny już kontrakt z Gminą Wieliczka - na pełnienie nadzoru inwestorskiego i archeologicznego nad realizacją robót budowlanych dla Zadania nr 1 - „Budowa kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie”, a więcej informacji tutaj.

Eksperci z SAFEGE dla budowy nowego kolektora wiślanego w Warszawie!

31.10.2019 podpisaliśmy kolejny - wyjątkowy - kontrakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. na pełnienie funkcji inżyniera dla „Budowy kolektora Wiślanego”.

Kolektor Wiślany o długości 9,5 km będzie jednym z dwóch kolektorów tranzytowo-retencyjnych będących elementem projektu rozbudowy pojemności retencyjnej warszawskiej kanalizacji ogólnospławnej. Więcej o tym ważnym dla mieszkańców Warszawy projekcie tutaj.

SAFEGE ponownie wyróżniona - Ekolaury Polskiej Izby Ekologii

29.10.2019 Wojciech Wojewoda, Dyrektor Regionu Centralnego i Północnego w SAFEGE oraz Daniel Kryś, jego Zastępca odebrali w katowickim Kinoteatrze Rialto wyjątkowe wyróżnienie od Polskiej Izby Ekologii. Poprzez wyróżnienie to Izba doceniła nasze działania w obszarach ochrony środowiska oraz rozwoju społeczno - gospodarczego na przestrzeni ostatnich 20 lat. To dla nas kolejny powód do dumy! (foto)

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia, której powstawanie nadzorowali specjaliści z SAFEGE

Przedstawiamy zdjęcia z otwarcia dla ruchu obwodnicy Inowrocławia, którą w ramach tego projektu nadzorowali nasi eksperci od 2017 roku. Koszt inwestycji to prawie 98 mln zł.

30.10.2019 przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Miasta, wykonawców (firmy Mirbud i Kobylarnia) oraz nadzoru - SAFEGE - dokonali uroczystego otwarcia Obwodnicy Inowrocławia w ciągu dróg krajowych 15 i 25.

Kierowcy mogą więc już korzystać z niemal pięciokilometrowej trasy, która omija miasto od północy i łączy się z istniejącym odcinkiem obwodnicy o dł. 19 km. W ramach inwestycji powstały: węzeł drogowy „Sławęcinek”, 5 obiektów inżynierskich, przebudowano istniejącą sieć drogową oraz zbudowano chodniki, zatoki autobusowe i urządzenia ochrony środowiska.

Cieszymy się, że kolejny odcinek drogi odciąży miasto od ruchu drogowego i poprawią się warunki życia okolicznych mieszkańców.

SAFEGE Poznań - otwarcie ul. Folwarcznej

31.10.2019 miało miejsce otwarcie niemal 2 km ul. Folwarcznej w Poznaniu, którą to ulicę zaprojektowali eksperci z Biura Projektowego SAFEGE (w latach 2015 - 2017):

Przedmiotem inwestycji był projekt przebudowy ul. Folwarcznej oraz Stalowej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piwnej w Poznaniu (więcej o projekcie).

 

SAFEGE dla systemu transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.

28.10.2019 podpisaliśmy kontrakt z Miastem Gorzów Wielkopolski na pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego przy realizacji budowy systemu informacji pasażerskiej i rozbudowy z przebudową monitoringu miejskiego w ramach zadania pn. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim”.

W ramach projektu zainstalowanych zostanie m.in. 38 tablic LED dynamicznej informacji pasażerskiej z systemem zapowiedzi głosowej oraz 15 nowych kamer, dzięki którym nowe obszary miasta zostaną objęte nadzorem - więcej szczegółów.

 

SAFEGE dla poznańskich rowerzystów

14.10.2019 podpisaliśmy kontrakt z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi Sp. z o.o. na pełnienie obowiązków inżyniera kontraktu wraz ze  świadczeniem usług nadzoru inwestorskiego przy przygotowaniu i realizacji zadania inwestycyjnego „Budowa dróg dla rowerów w ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Słonecznej / Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej oraz w ul. Wyspiańskiego od ul. Reymonta do ul. Iłłakowiczówny”.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej jest jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Odcinki objęte nadzorem specjalistów z SAFEGE są ostatnimi fragmentami trasy, która docelowo pozwoli na lepsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się z kierunku południowo-zachodniego Poznania do ścisłego centrum miasta - więcej informacji.