ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Oczyszczalnia ścieków w Bolesławcu

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

S-19 Sokołów Małopolski - Stobierna

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Międzynarodpwy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Luty 2022

SAFEGE pomoże w powstaniu łącznicy kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

28.02.2022 podpisaliśmy kontrakt z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie na pełnienie nadzorów inwestorskich nad realizacją inwestycji obejmującej zaprojektowanie i wykonanie robót dla „Budowy łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej w ciągu linii kolejowych nr 97 Skawina – Żywiec i nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko Biała Główna”.

Łącznica ta połączy dwie zelektryfikowane linie: nr 97 Skawina–Żywiec i nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona–Bielsko-Biała. Poprowadzona zostanie 500-metrowym nasypem, na którym przewidziano tor, sieć trakcyjną, rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem. Zostanie także rozbudowany most w miejscu połączenia nowego odcinka z linią Skawina–Żywiec.

Wybudowanie łącznicy wyeliminuje konieczność zmiany kierunku jazdy pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona i umożliwi bezpośredni przejazd na trasie Kraków – Bielsko-Biała - Kraków. To rozwiązanie usprawni ruch kolejowy i pozwoli skrócić podróże z Krakowa do Wadowic oraz Andrychowa i Bielska-Białej nawet o blisko kwadrans. Więcej o projekcie TUTAJ.