ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Międzynarodpwy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Jaz na rz. Nysie Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Grudzień 2021

Otwarcie Obwodnicy Kraśnika - im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

16 grudnia 2021 do użytku oddano kolejne fragmenty trasy S19 - części międzynarodowego szlaku Via Carpatia. Były to odcinki „Lublin - Niedrzwica Duża”, „Kraśnik - Janów Lubelski”, „Obwodnica Janowa Lubelskiego” oraz obwodnica Kraśnika o długości ok. 10 km, której powstanie nadzorowali nasi specjaliści.

W uroczystości otwarcia, która odbyła się na MOP w Janowie Lubelskim uczestniczył m.in. V-ce Premier i Prezes PiS J. Kaczyński, V-ce Premier J. Sasin, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP P. Ćwik oraz ministrowie.

Inżynierowie SAFEGE Polska - SUEZ Consulting Polska sprawowali nadzór inwestorski nad budową obwodnicy Kraśnika, która rozpoczęła się w miejscowości Lasy (węzłem Kraśnik Północ) i złączyła z pozostałą częścią Vii Carpatii w Słodkowie omijając miasto od wschodu. W ramach inwestycji powstało 12 obiektów inżynierskich - 2 mosty i 10 wiaduktów (ciekawostka: wykorzystano ponad 970 tys. m2 mieszanki mineralno-bitumicznej). Wybudowano tez 2 węzły drogowe (właśnie Kraśnik Północ oraz Kraśnik Południe, gdzie także powstało połączenie z DK 74). Do wybudowania wszystkich obiektów inżynierskich wykorzystano ok. 19 tys. m3 betonu i 2,3 tys. ton stali. Wykonano ponad 605 tys. m3 wykopów i 677 tys. m3 nasypów.

Gratulujemy Zamawiającemu, GDDKiA, naszemu Zespołowi Regionu Południowego i Wschodniego pod dyrekcją Witolda Majewskiego, naszej Inżynier Kontraktu, p. Małgorzacie Siodłowskiej oraz Wykonawcy.

Jesteśmy dumni, że jako SAFEGE Polska przyczyniamy się do poprawy jakości i bezpieczeństwa podróży w kraju, a także minimalizowania wpływu transportu na środowisko. Obwodnica Kraśnika to jeden z kilku fragmentów trasy S19, których powstanie nadzorujemy.

Napisali o wydarzeniu:

Zdjęcia TUTAJ.

Rynek Łazarski w Poznaniu otwarty po rewaloryzacji

04.12.2021 odbyło się uroczyste otwarcie nowej odsłony Rynku Łazarskiego w Poznaniu. Nasza firma pełniła istotną rolę w tej spektakularnej przemianie; od 02.07.2018 sprawowaliśmy funkcję Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego „Rewaloryzacja Rynku Łazarskiego”.

Plac przykryty jest zaawansowanym technologicznie dachem umożliwiającym m. in. zmianę jego koloru poprzez podświetlenie. Zastosowana w dachu unikatowa folia ETFE charakteryzuje się lekkością oraz wysoką wytrzymałością. Dzięki temu z powodzeniem zastępuje ciężkie szkło. Za sprawą tego innowacyjnego rozwiązania kupcy i nabywcy mogą cieszyć się Rynkiem w atmosferze niezakłócanej przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. To nie koniec nowości!

Rynek Łazarski wzbogacił się również m. in. o nową roślinność – ponad 2 razy więcej drzew, krzewów oraz rozmaitych roślin ozdobnych, które podkreślają charakter miejsca, czyniąc go strefą rekreacji i relaksu. Najmłodsi będą cieszyć się z placu zabaw, a uwagę reszty zwiedzających skupi piękna fontanna.

Rewaloryzacja, w której uczestniczyła SAFEGE (nasz Region Zachodni, którego Dyrektorem jest Robert Wojciechowski) to proces oferujący nowe możliwości zwiedzającym i lokalnemu biznesowi – za sprawą umiejętnego połączenia tradycji z nowoczesną technologią oraz bardzo wysoką estetyką wspólnej przestrzeni.

To kolejny projekt zrealizowany dla Urzędu Miasta Poznania - dziękujemy za wzorową współpracę.

SAFEGE po raz drugi wesprze rozbudowę szpitala w Zielonej Górze

21.12.2021 podpisaliśmy kontrakt ze Szpitalem Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o. na świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad pracami projektowymi i robotami budowlanymi realizowanymi w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu „Przebudowa i modernizacja Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinicznego Oddziału Okulistyki w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze sp. z o.o.”.

Zakres prowadzonych prac będzie szeroki, zakłada się m.in.:

 • wyburzenie łącznika
 • wyburzenie wewnętrznej klatki schodowej
 • przebudowę istniejącego OIOM-u
 • budowę nowego pięciokondygnacyjnego budynku
 • przebudowę piwnic
 • przebudowę pomieszczeń na gazy techniczne.

W efekcie przeprowadzenia nadzorowanych przez naszych specjalistów prac zwiększy się liczba łóżek oraz powstanie druga sala operacyjna, co z kolei spowoduje wzrost liczby przeprowadzanych zabiegów i operacji; więcej informacji TUTAJ.

Jest to już kolejny projekt realizowany przez SAFEGE dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze (TUTAJ).

SAFEGE opracuje koncepcje przedprojektową dla budowy stacji Zakopane

29.12.2021 podpisaliśmy kontrakt z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Warszawa umowę na opracowanie koncepcji przedprojektowej wraz z oszacowaniem kosztów dla zadania  „Budowa tymczasowej stacji Zakopane”.

Koncepcja zawierała będzie wyszczególnienie kosztów planowanej do wybudowania infrastruktury tymczasowej stacji z podziałem na koszty infrastruktury planowanej do pozostawienia i demontażu wraz z kosztami demontażu, opracowania dokumentacji projektowej i wdrożenia kolejnych etapów realizacji zadania.

W projekcie zajmiemy się następującymi branżami:

 • obiekty obsługi podróżnych i mała architektura
 • teletechnika
 • elektroenergetyka
 • sterowanie ruchem kolejowym
 • nawierzchnia torowa
 • sieć trakcyjna
 • branża sanitarna.

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

SAFEGE Polska partnerem akcji Re:Generacja UNEP-GRID/Warszawa

W SAFEGE / SUEZ Consulting Polska wiemy, jak ważne jest środowisko naturalne; miło nam poinformować, że zostaliśmy Partnerem akcji Re:Generacja.

W ramach tej kolejnej odsłony naszej współpracy z Centrum UNEP/GRID-Warszawa wesprzemy niezwykłą bioróżnorodność Krzesińskiego Parku Krajobrazowego położonego w województwie lubuskim. Umiejscowione na jego terenie torfowisko „Rosiczka” jest domem rzadkiej rośliny - rosiczki pośredniej, jednak wskutek dynamicznego przyrostu trzciny i sosny gatunek ten jest stopniowo wypierany ze swojego siedliska. To dla nas wyzwanie i zaszczyt, ponieważ troska o środowisko jest nierozłącznym elementem naszej firmy.

O zachowanie stanowisk tej krytycznie zagrożonej rośliny i odbudowę różnorodności biologicznej wspólnie z UNEP/GRID-Warszawa zadbamy na wiosnę.

Trwa dekada ONZ Odtwarzania Ekosystemów, zatem zachęcamy wszystkich do udziału w Re:Generacji akcji - i wsparcia ekosystemów TUTAJ.