ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

S-19 Sokołów Małopolski - Stobierna

Linia kolejowa E-20 na trasie Siedlce - Terespol

Międzynarodpwy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Fabryka płytek ceramicznych CERRAD w Starachowicach

Oczyszczalnia ścieków w Bolesławcu

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Czerwiec 2020

Światowy Dzień Środowiska - ratujmy bioróżnorodność, ratujmy siebie!

Rusza Kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety

Jak co roku 5 czerwca świętujemy Światowy Dzień Środowiska, najbardziej znany dzień działań na rzecz natury; w tym roku tematem przewodnim kampanii jest ochrona różnorodności biologicznej. Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest od 1974 roku i generuje zaangażowanie rządów, przedsiębiorstw, celebrytów i obywateli w skoncentrowanie wysiłków na palącym problemie środowiskowym. Obchodzony jest corocznie w ponad 100 państwach.

W Polsce Centrum UNEP/GRID-Warszawa co roku organizuje w tym czasie kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety. W 2019 roku kampania odniosła rozgłos dzięki akcji “Śmierć Palmy”, podczas której w przededniu Światowego Dnia Środowiska liście słynnej palmy na rondzie De Gaulle’a w Warszawie zostały zastąpione swoimi uschniętymi odpowiednikami.

Natura w swojej różnorodności pomaga opanować kryzys klimatyczny i chronić nasze zdrowie w obliczu epidemii. Niestety wskutek działań człowieka, fauna i flora w Polsce zanika. Każdego dnia wymiera 150-200 gatunków roślin, owadów, ptaków i ssaków, zaś tempo ich znikania jest prawie 1000 razy większe, niż naturalny bilans strat natury. Około 15% gatunków ssaków i 11% gatunków ptaków jest zagrożone wyginięciem.

Dzięki kampaniom takim jak ta możemy poznać przykłady pozytywnych zachowań i wspólnych działań na przyszłość, jest to też dobry punkt wyjściowy do wspólnych działań biznesu i samorządów.

SAFEGE Polska od 2018 jest partnerem UNEP/GRID, dlatego włączamy się w kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety, a nasi pracownicy przedsięwezmą wiele eko-postanowień - do których podjęcia zachęcamy wszystkich (od dnia 05.06.2020 na www.dlaplanety.pl); a są one następujące:

 1. nie będę schodzić z wytyczonych szlaków wędrując po terenach chronionych
 2. zaplanuję wypoczynek w zgodzie z naturą
 3. nie będę przywozić z wakacji pamiątek wykonanych z roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem
 4. będę rzadziej kosić trawnik lub posadzę na balkonie gatunki roślin przyjazne owadom zapylającym
 5. zostawię niezagospodarowany kąt ogrodu lub poproszę o to zarządcę mego osiedla
 6. zainstaluję budki lęgowe / budki dla nietoperzy / "hotele" dla owadów
 7. nie będę sadzić roślin inwazyjnych, które zagrażają rodzimym gatunkom
 8. zrezygnuję z odkomarzania ogrodu
 9. zagłosuję na projekt obywatelski do budżetu partycypacyjnego dla ochrony bioróżnorodności
 10. robiąc zakupy wybiorę produkty, przy których zastosowano rozwiązania korzystne dla środowiska.

Zachęcamy także do obejrzenia w dniu 05.06.2020 od godziny 09:00 dyskusji zorganizowanej w cyklu debat dziennika RZECZPOSPOLITA (KLIKNIJ TU).

#Passion4environnement

Specjaliści SAFEGE pomogą szkole w Siechnicach oszczędzać energię

24.06.2020 podpisaliśmy kontrakt z Urzędem Miejskim w Siechnicach na sprawowanie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Wykonanie robót budowlanych polegających na kontynuacji budowy szkoły podstawowej jako demonstracyjnego budynku pasywnego i ogólnodostępnej pasywnej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Siechnicach, w podziale na etapy” w systemie „pod klucz”.

Inwestycja ta, która podzielona jest na dwa etapy:

 • etap A: Kontynuacja budowy budynku szkoły podstawowej wraz z częścią zagospodarowania terenu z parkingiem, chodnikami, ścieżką rowerową, terenami zielonymi oraz infrastrukturą techniczną.
 • etap B: Kontynuacja budowy budynku sali sportowej i zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz budynku gospodarczego wraz z częścią zagospodarowania terenu z boiskiem, bieżnią, chodnikami, terenami zielonymi oraz infrastrukturą techniczną.

to już drugi nasz projekt w tym mieście. Więcej szczegółów TUTAJ.

IX Regaty Żeglarskie o Puchar SAFEGE

W ostatni weekend czerwca 2020 w malowniczym Żninie na Małym Jeziorze odbyły się po raz dziewiąty Regaty Żeglarskie o Puchar SAFEGE / SUEZ Consulting, współorganizowane z Międzyszkolnym Klubem Żeglarskim dla młodzieży (którego sponsorem jesteśmy od wielu lat) i Polskim Związkiem Żeglarskim. Regaty od lat są wliczane do Pucharu Polski PZŻ.

Z uwagi na szczególną sytuację w tym roku wyjątkowo poza młodymi zawodnikami i ich opiekunami nie mogło być gości i kibiców. Nie obyło się jednak bez uroczystego zakończenia (które odbyło się z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych), podczas którego nasz Dyrektor Generalny / Dyrektor Zarządzający, p. Kamila Kurowska - Gawryś pogratulowała nie tylko 9 zwycięzcom (wszyscy są reprezentantami "naszego" klubu!), ale i wszystkim 44 uczestnikom oraz wręczyła cenne nagrody (poza zawodnikami z podium otrzymali je także pozostali żeglarze).

Do zobaczenia za rok, na jubileuszowych X Regatach o Puchar SAFEGE / SUEZ Consulting!

SAFEGE po raz kolejny dla Volkswagen Polska

03.06.2020 podpisaliśmy kolejny kontrakt ze spółką Volkswagen Poznań Sp. z o.o.; tym razem na „Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru zgodnie z prawem budowlanym wszystkich branż przy zadaniu budowy wartowni, zadaszenia i przebudowy ul. Smołdzinowskiej w Poznaniu”.

Usługi naszych Specjalistów obejmą:

 • kontrolę kosztów po stronie inspektorów nadzoru, rozliczenie ryczałtowe prac budowlanych, kontrolę wyceny prac dodatkowych i ocenę rozwiązań technicznych po stronie inspektorów nadzoru
 • inspektora nadzoru branże telekomunikacyjnej
 • nadzór nad usuwaniem usterek po zakończeniu kontraktu
 • zaplecze kontenerowe we własnym zakresie, jeżeli zajdzie taka potrzeba
 • inspekcję nadzoru inwestorskiego wszystkich branż i zakresów objętych dokumentacją projektową (więcej TUTAJ).

Projektanci z SAFEGE pracują nad rozbudową DK 36

22.06.2020 podpisaliśmy kolejny już kontrakt z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu - tym razem na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi krajowej nr 36 na odcinku Miejska Górka – Kobylin (niemal 18 km drogi).

Celem inwestycji jest rozbudowa z elementami przebudowy i remontu drogi krajowej nr 36 od km 84,580 do km 102,249 wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi.

Inwestycja zakłada zwiększenie nośności nawierzchni do 115 kN/oś, poprawę równości podłużnej i poprzecznej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, poprawę odwodnienia drogowego, uporządkowanie dostępności do posesji oraz segregację ruchu rowerowego i pieszego - WIĘCEJ INFORMACJI.