ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Oczyszczalnia ścieków w Kazimierzy Wielkiej

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Kwiecień 2019

SAFEGE Polska "przywraca życie" starym dworcom kolejowym

To nasze kolejne projekty "dworcowe" - w efekcie ich realizacji polepszymy jakość życia mieszkańców oraz jakość infrastruktury transportowej w naszym kraju.

12.04.2019 podpisaliśmy cztery kolejne kontrakty z PKP S.A. w Warszawie na nadzór nad inwestycjami polegającymi na przebudowie trzech dworców kolejowych w różnych miastach Polski. Dworce te są jednymi z wielu objętych Krajowym Programem Kolejowym - dzięki nadzorowanym przez nas przebudowom, dworce staną się ważnym elementem węzłów przesiadkowych i będą nowoczesne, oszczędne i przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cztery umowy na nadzory przebudów dworców podpisane w tym dniu to:

SAFEGE termo-modernizuje poznańskie szkoły

05.04.2019 podpisaliśmy kolejny kontrakt z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi Sp. z o.o. - tym razem na nadzór nad termomodernizacją czterech placówek oświatowych na terenie Poznania.

Proces, który będą nadzorować nasi specjaliści z SAFEGE obejmie nie tylko izolację ścian zewnętrznych, podłóg i stropodachów warstwą wełny mineralnej, ale i wymianę stolarki drzwiowej i okiennej (więcej o projekcie).

W efekcie termomodernizacji budynki te staną się bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Więcej naszych projektów z tej tematyki: KLIKNIJ TU.

 

SAFEGE Polska zapewni ciepło i zadba o środowisko w Mińsku Mazowieckim

23.04.2019 podpisaliśmy kontrakt z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim na nadzór nad budową elektrociepłowni w Mińsku Mazowieckim. Będzie to kolejna budowa elektrociepłowni, w której uczestniczymy (podobne kontrakty tutaj, tutaj, czy też tutaj).

Ważnym jest dla nas, że realnie dbamy o środowisko i ograniczenie szkodliwej emisji - bowiem wybudowana elektrociepłownia zastąpi w dużej części produkcję energii cieplnej wytwarzanej obecnie w 96% z paliwa węglowego (więcej o projekcie).

SAFEGE pozytywnie oceniona za nadzór nad modernizacją linii kolejowej nr 356

W dniu 24.04.2019 otrzymaliśmy kolejne od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poświadczenie należytego wykonania usługi! Tym razem dotyczyło ono usług nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi w ramach projektu "Modernizacja linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód – Bydgoszcz na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód – Gołańcz – Etap IA(szczegóły projektu).

Cieszymy się, że Zamawiający docenił rzetelną pracę naszych specjalistów oraz że mamy realny wpływ na polepszenie stanu polskiej infrastruktury transportowej, a co za tym idzie jakości życia mieszkańców i użytkowników, ale także poprawy stanu środowiska.

Projektanci z SAFEGE zaprojektują sieć wodociągową i kanalizacyjną w Krakowie

18.04.2019 podpisaliśmy kontrakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Krakowie na wykonanie dokumentacji projektowej dla „Budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w projektowanej ulicy 8 Pułku Ułanów w Krakowie”, którą to ulicę od stycznia tego roku projektujemy. Więcej o projektowanej sieci tu.

Nowopowstająca ulica 8 Pułku Ułanów usprawni komunikację w Krakowie i cieszymy się, że nasi projektanci będą mieli wkład w polepszenie jakości życia Krakowian.

SAFEGE zadba o środowisko na terenie byłych zakładów chemicznych w Bydgoszczy

25.04.2019 podpisaliśmy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Bydgoszczy kontrakt na pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi dla „Remediacji terenów zanieczyszczonych w rejonie dawnych zakładów chemicznych „Zachem” w Bydgoszczy w celu likwidacji zagrożeń zdrowotnych i środowiskowych, w tym dla obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Wisły oraz Morza Bałtyckiego” - więcej o projekcie.

Nadzorowane przez ekspertów z SAFEGE działania pozwolą na zatrzymanie migracji zanieczyszczeń z terenów skażonych na obszarze aż 26,9 ha.

SAFEGE zmodernizuje punkty dyspozytorskie Obszarowej Dyspozycji Mocy w Bydgoszczy i w Poznaniu

26.04.2019 podpisaliśmy dwa kontrakty ze spółką Polskie Sieci Energetyczne w Katowicach - będziemy pełnić funkcje Inżyniera Kontraktu dla zadania podzielonego na dwa pakiety: „Modernizacja punktu dyspozytorskiego ODM w Bydgoszczy i Poznaniu” (więcej informacji).

Zadaniem punktów Obszarowej Dyspozycji Mocy (ODM) w obu miastach - których modernizację będą nadzorować specjaliści z SAFEGE - jest kierowanie pracą sieci regionalnej, operacjami łączeniowymi w podstawowej sieci, a także nadzorowanie lokalnej sieci.

SAFEGE Polska wspiera młodych muzyków

W dniach 04-07.04.2019 w Elblągu odbył się Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych. Celem konkursu jest konfrontacja talentów z różnych krajów, z Polski, Anglii, Chin, czy Rosji. Koncert inauguracyjny odbył się 04.04.2019, dyrygował mu p. Szymon Stec, zaś gwiazdą wieczoru był chiński wiolonczelista, p. Yibai Chen.

Muzyka nie tylko "łagodzi obyczaje", ale również uczy interpretowania świata i pomaga się rozwijać, cieszymy się zatem, że już po raz drugi mieliśmy przyjemność wspomóc to wydarzenie finansowo.

SAFEGE ponownie pomoże przebudować dworzec kolejowy - tym razem w Tczewie

05.04.2019 podpisaliśmy kontrakt z PKP S.A. w Warszawie na świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu pełniącego funkcje Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad robotami budowlanymi dla zadania pn.: „Przebudowa dworca kolejowego Tczew”.

Dworzec w Tczewie został wybudowany w 1949 r. Projektowana kompleksowa przebudowa dworca ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podróżnych poprzez poprawę stanu technicznego i estetycznego budynku, usprawnienie ruchu podróżnych, a także dostosowanie przestrzeni do obecnego zapotrzebowania oraz nowych funkcji. Zwiększy się m.in. dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych - więcej informacji TUTAJ.