ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE

Międzynarodpwy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Oczyszczalnia ścieków w Bolesławcu

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Czerwiec 2021

Co roku 5 czerwca (od 1972 r.) obchodzimy Światowy Dzień Środowiska, najbardziej znany dzień działań na rzecz natury. Tematem przewodnim #WorldEnviromentalDay2021 jest odtwarzanie ekosystemów - #EcosystemRestoration. Włączamy się wraz z naszymi pracownikami w kampanię #ZielonaWstążka wspierając akcję #ReGeneracja (kliknij TUTAJ, by dołączyć). Każdy z nas ma możliwość zaangażowania się – poprzez zmianę codziennych nawyków, edukowanie, lokalną pomoc (tutaj mapa zagrożonych ekosystemów).

Tego dnia ma również miejsce oficjalna inauguracja Dekady Odtwarzania Ekosystemów ONZ na lata 2021-2030 oraz właśnie programu Re:Generacja.

"Odbudowa planety powiedzie się tylko wtedy, gdy wszyscy wezmą za nią odpowiedzialność. Już dziś tysiące ludzi na całym świecie aktywnie działa na rzecz zmiany - od tworzenia „afrykańskiej zielonej ściany” (mającej chronić południe kontynentu przed pustynnieniem), aż po odbudowę mokradeł w Argentynie. Swoją cegiełkę dokładają miasta, zwiększające udział terenów zielonych i ich spójność na swoim obszarze, a także rolnicy wprowadzający zasady zrównoważonego rolnictwa i chroniący na swoich gruntach enklawy dzikiej przyrody np. śródpolne oczka wodne czy kępy drzew i krzewów. Kluczowe znaczenie dla powodzenia działań na rzecz odbudowy ekosystemów ma zaangażowanie przedstawicieli świata biznesu. Zaangażowanie to musi odpowiadać na palące problemy wynikające ze zniszczeń, jakie już dokonały się za sprawą działalności człowieka w świecie przyrody, ale także zapobiegać przyszłej degradacji ekosystemów." - DlaPlanety.pl   

SAFEGE Polska od 2018 jest partnerem Centrum UNEP - GRID, działającego z ramienia ONZ. Nasze zaangażowanie w transformację środowiska przejawia się za sprawą wielu istotnych projektów, których jesteśmy częścią (zachęcamy do odwiedzenia zakładki "środowisko"). Pomagamy także przedsiębiorstwom osiągnąć równowagę klimatyczną i zmniejszać ich oddziaływanie na środowisko.

SAFEGE tworzy Zieloną Energię

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką w ostatnich latach pozwala myśleć, że jest to współczesny wynalazek, fenomenalne zjawisko odkryte nie tak dawno. Tymczasem jej historia sięga pierwszej połowy XIX wieku. Aż trudno uwierzyć, że wcześniej wiedzy tej nie wykorzystywaliśmy na masową skalę. Ale tak to już jest z wynalazkami, często wyprzedzają swoją epokę.

Co roku w naszym kraju wzrasta zarówno moc łączna, jak i przestrzeń, na której instalowane są panele. Prognozuje się, że w 2022 roku zainstalowane będą panele fotowoltaiczne o łącznej mocy około 150 GWp. W tym instalacje i #farmyfotowoltaiczne naszych klientów SUEZ Consulting Engineering - #SAFEGEPolska, którym pomogliśmy dobrać #najlepszerozwiązania i zrealizować #inwestycje. Zapraszamy do przeczytania artykułu o wybranych projektach, które wpisują się w zieloną strategię przedsiębiorstw czy instytucji oraz #EuropejskiZielonyŁad.
 
Przeczytanie zajmie około 4 minuty kliknij TUTAJ.
 
#fotowoltaika | #PhotoVoltaics | #ZielonaEnergia | #GreenEnergy | #EnvironmentalEngineering | #IndustrialEngineering | #ProjectManagement