ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Czerwiec 2024

Dla WKD nadzorujemy budowę nowych peronów kolejowych w Regułach

21.06.2024 podpisaliśmy z Warszawską Koleją Dojazdową sp. z o.o. umowę na nadzór nad budową peronów kolejowych w Regułach.

Inwestycja obejmie w pierwszej kolejności przebudowę skomplikowanego układu odwodnienia torowiska wraz z przebudową usytuowanego pod peronami przepustu. Na przeciwko siedziby UG Michałowice zostanie zabudowany peron tymczasowy - więcej TUTAJ.

51. Światowy Dzień Środowiska #WorldEnvironmentDay

5 czerwca odbył się 51. Światowy Dzień Środowiska, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Nasza ziemia. Nasza przyszłość. Jesteśmy Re:Generacją”.

Z tej okazji w warszawskim The Tides odbyła się wyjątkowa konferencja, której organizatorem był UNEP/GRID-Warszawa, nasz Partner od 2018 roku.

Prelekcje i dyskusje ekspertów (m. in. przedstawicieli administracji, biznesu, ale i ekologów jak p. Adam Wajrak) krążyły wokół tematów renaturyzacji gruntów, ochrony i odtwarzania ekosystemów przyrodniczych, rolnictwa, przeciwdziałania erozji gleb oraz ich pustynnieniu. Rozmawialiśmy też o edukacji technologicznej oraz kapitale naturalnym w oczach biznesu i wysłuchaliśmy Ministry Środowiska p. Anity Sowińskiej.

Cele przeciwdziałania ingerencji człowieka w przyrodę realizuje program Re:Generacja – razem dla ekosystemów, w którym SAFEGE Polska wspierała bioróżnorodność Krzesińskiego Parku Krajobrazowego (a w nim torfowiska z siedliskiem rosiczki).

Jesteśmy pokoleniem #GenerationRestoration, musimy podjąć działania by zatrzymać negatywne oddziaływanie na środowisko i naprawić zniszczenia, które już powstały. Zachęcamy więc i Wasze firmy do współpracy z UN Environmental Programme w ramach Programu RE:GENERACJA: https://re.generacja.org - „wybieracie” ekosystem, który chcecie wesprzeć, a potem już dzieje się samo dobro.
 

12. Kongres Infrastruktury Polskiej

Od wielu lat regularnie uczestniczymy w Kongresie Infrastruktury Polskiej - 19 czerwca odbyła się już 12. jego edycja.

To ważna okazja do wzmocnienia świadomości i jakościowego networkingu branży. Tegoroczny program uwzględniał ważne debaty i rozmowy, których oczekiwaliśmy; począwszy od efektywności procesów inwestycyjnych, przez wyzwania branży (jak np. stabilne finansowanie inwestycji infrastrukturalnych), zrównoważone budownictwo, nowoczesne technologie – po kwestie kadrowe w kontekście cyfryzacji budownictwa.

P. Władysław Kosiniak-Kamysz, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej, stwierdził, że wśród priorytetów Rządu są inwestycje związane z bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej w kraju, z projektem Tarcza Wschód na czele, podkreślając, że 10 mld zł to dopiero początek wydatków - więcej informacji TUTAJ.