ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

S-19 Sokołów Małopolski - Stobierna

Oczyszczalnia ścieków w Kazimierzy Wielkiej

Linia kolejowa E-20 na trasie Siedlce - Terespol

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Listopad 2021

Projektanci z SAFEGE zaprojektują dla GDDKiA Gdańsk drogę krajową nr 22 na odcinku Czarna Woda - Zblewo

02.11.2021 podpisaliśmy kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku na wykonanie zadania pod nazwą: Projekt budowlany wraz z materiałami do uzyskania decyzji ZRID, projekt wykonawczy, materiały przetargowe oraz pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji pn.: „Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarna Woda - Zblewo” (odcinek ma dł. ok. 17 km).

Zamówienie obejmuje między innymi:

  • wykonanie aktualizacji mapy do celów projektowych,
  • wykonanie uproszczonego projektu koncepcyjnego,
  • wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego i projektu wykonawczego,
  • wykonanie opracowań środowiskowych niezbędnych do prawidłowego przygotowania oraz zrealizowania zadania,
  • przygotowanie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji ZRiD - więcej informacji TUTAJ.

Projektanci z SAFEGE zaprojektują dla GDDKiA Olsztyn drogę krajową nr 63 na odcinku Giżycko - Miłki

17.11.2021 podpisaliśmy kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Rozbudowa drogi krajowej nr 63 na odcinku Giżycko- Miłki” od km 42+463 do km 54+200.

Inwestycja ta położona jest na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w powiecie giżyckim, na terenie gmin Giżycko oraz Miłki i zajmuje odcinek drogi krajowej o długości o 12 km. Więcej informacji TUTAJ.

Stacja kolejowa Olsztyn Główny będzie miała nowy układ torowo - peronowy - a w jego powstaniu pomoże SAFEGE!

24.11.2021 podpisaliśmy kontrakt z PKP Polskie linie Kolejowe S.A. w Warszawie na zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja układu torowo-peronowego i infrastruktury kolejowej na stacji Olsztyn Główny” w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn”.

Wszystkie cztery perony zostaną podwyższone i poszerzone, co zapewni podróżnym wygodny dostęp do pociągów. Zapewniony zostanie także dostęp do peronów od strony osiedla Zatorze, którego mieszkańcy zyskają komfortowe dojście, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wymiana torów, rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji zapewni też większe możliwości sprawnego prowadzenia ruchu. O bezpieczeństwo w ruchu kolejowym zadba nowa nastawnia - więcej informacji TUTAJ.

Zdobyliśmy trzy tytuły Kreatora Budownictwa Roku 2021!

18.11.2021 na uroczystej gali "Kreator Budownictwa Roku" organizowanej po raz jedenasty przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa firma SAFEGE Polska - SUEZ Consulting została wyróżniona prestiżowym tytułem Kreator Budownictwa Roku 2021. Wyróżniona została także nadzorowana przez nas inwestycja - Centrum Komunikacyjne w Kielcach - oraz Kamila Kurowska - Gawryś, Dyrektor Generalny / Dyrektor Zarządzający / CEO firmy.
 
Dziękujemy w imieniu całej firmy, a także osób zaangażowanych w projekt przywrócenia świetności kieleckiemu dworcowi, jak również w imieniu naszej CEO - to dla nas wielki zaszczyt. Gratulujemy wszystkim pozostałym laureatom.
 
W SAFEGE - SUEZ Consulting stawiamy na interdyscyplinarność i kompleksowość naszych usług i nieustannie staramy się podnosić standardy. Działamy na rzecz ulepszania życia społeczeństwa, zrównoważonego przemysłu i tworzenia nowoczesnej, przyjaznej środowisku infrastruktury.
 
Nagrody dedykujemy wszystkim naszym pracownikom, którzy od 30 lat w Polsce kreują bardziej ekologiczną i nowoczesną Polskę poprzez kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji – od konsultingu strategicznego, przez opracowanie dokumentacji projektowej i pomoc techniczną, nadzór inwestorski, usługę inwestora zastępczego, zarządzanie inwestycją - aż po końcowe rozliczenie. Cieszy nas, że zostało to docenione, a o zdobyciu przez nas tytułów pisze Rynek Infrastruktury TUTAJ.
 

Zdjęcia TUTAJ.

KGHM Żelazny Most - otwarcie nowej kwatery! W jej powstaniu pomogła firma SAFEGE Polska

3 listopada odbyło się otwarcie nowo wybudowanej Kwatery Południowej „Żelaznego Mostu”. To obszar o powierzchni 600 hektarów, który wchodzi w skład Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych na Dolnym Śląsku. Nasza firma pełniła funkcję Inżyniera Kontraktu w rozbudowie inwestycji (szczegóły TUTAJ). Łączna powierzchnia ponad 2000 ha czyni „Żelazny Most” największym tego typu miejscem w Europie i widocznym nawet z kosmosu! 

Zamawiający KGHM Polska Miedź S.A. przy rozbudowie zainwestował w rozwiązania proekologiczne. Podczas prac nasi inżynierowie wykorzystali technologię BIM (Building Information Modeling). Dzięki niej wielobranżowe dane i procesy zostają zintegrowane. Umożliwia to stworzenie szczegółowych reprezentacji cyfrowych i współpracę inżynierów w czasie rzeczywistym, w chmurze. Prace wspomagała flota dronów wyposażonych w skanery laserowe. Drony monitorowały postęp robót, czuwając nad zgodnością realizacji z projektem – z dokładnością co do centymetra. 

Wykorzystanie nowoczesnych technologii, profesjonalizm naszych inżynierów oraz doskonała współpraca z Klientem i Wykonawcą Robót (którym był Budimex) znacznie skróciły czas powierzony nam na to zadanie. Rozbudowę inwestycji ukończono 7 miesięcy przed planowanym terminem i to mimo utrudnień związanych z pandemią. Tych imponujących rezultatów gratulujemy całemu Zespołowi Realizacyjnemu. 

Więcej informacji TUTAJ.
 

SAFEGE kolejny raz w Szczecinie - będziemy nadzorować przebudowę ulicy Zaleskiego

24.11.2021 podpisaliśmy kontrakt z Gminą Miasto Szczecin na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy realizacji robót budowlanych „Przebudowa ul. Zaleskiego na odcinku od Al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Moczyńskiego i Wyspiańskiego w Szczecinie” w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa zintegrowanego węzła komunikacyjnego Łękno wraz z infrastrukturą na przebiegu trasy średnicowej dla obsługi wewnątrz aglomeracji ruchu pasażerskiego w Szczecinie”. Kontrakt ten będziemy realizować w konsorcjum z firmą Komplet Inwest Sp. z o.o. Sp.k. z Gorzowa Wlkp.

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej.

Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę skrzyżowania przy Alei Wojska Polskiego.

Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej - więcej informacji TUTAJ.

Podsumowanie listopada 2021 w SAFEGE - SUEZ Consulting Polska

Nasza firma nie zwalnia tempa: oto aktywności SAFEGE Polska w listopadzie: KLIKNIJ TUTAJ. Zapraszamy na szybki przegląd, a szczegóły jak zawsze znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Dziękujemy Klientom za zaufanie i naszym Zespołom za zaangażowanie.

Kolejny kontrakt dla firmy zajmującej się logistyką - budujemy halę w Wielkopolsce

02.11.2021 podpisaliśmy kontrakt z firmą związaną z logistyką w ramach świadczenia usługi zarządzania projektem obejmującym budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią biurowo-socjalno-administracyjną oraz infrastrukturą towarzyszącą w Wielkopolsce - z wielkim zadowoleniem wykonujemy usługi dla Klienta po raz kolejny.

Nowa umowa obejmuje świadczenie usługi zarządzania projektem w podziale na 4 fazy: projektową, przetargową, przygotowawczą i realizacyjną.