ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Linia tramwajowa - Poznań Franowo

Oczyszczalnia ścieków w Białymstoku

Międzynarodpwy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Maj 2015

04-05.06.: Zakończenie unikatowego na skalę światową projektu „Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach: Jezioro Drużno - Miłomłyn, Miłomłyn - Zalewo, Miłomłyn – Ostróda – Stare Jabłonki”.

W dniach 04-05.06.2015 Zamawiający zorganizował na obiekcie się uroczystości, na których byli obecni również przedstawiciele SAFEGE realizujący ten projekt. Zaproszeni goście i oficiele mieli niepowtarzalną okazję przepłynięcia się wyjątkowym Kanałem, a wycieczkę rozpoczęli na pochylni Buczyniec.

04.05 spółka CONSEKO-SAFEGE S.A. podpisała kontrakt z Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. na opracowanie dokumentów wymaganych do przedłożenia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w celu zwiększenia zakresu rzeczowego Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”. 

12.05. podpisaliśmy kontrakt z NICKEL PROJECTS na „Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru i zarządzanie projektem budowy osiedla mieszkaniowego Botaniczna, etap II” w Poznaniu.

15.05 spółka CONSEKO-SAFEGE S.A. podpisała kontrakt z Gminą Dąbrowa Górnicza na asystę techniczną podczas realizacji projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza” – etap I. 

W maju rozpoczęliśmy serię szkoleń dla samorządów; szkolenia dotyczą partnerstwa publiczno – prywatnego, a współorganizujemy je z Instytutem Partnerstwa Publiczno – Prywatnego z Warszawy.

18 maja w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyły się warsztaty dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego oraz termomodernizacji i efektywności energetycznej infrastruktury publicznej.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele samorzadów terytorialnych z terenu Powiatu Żnińskiego. Podczas warsztatów omówiony został instrument PPP jako źródło finansowania zadań publicznych (prelegent p. Bartosz Korbus - Dyrektor ds. Rozwoju Rynku i Strategii w Instytucie PPP), a także termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej i możliwości jej finansowania na przykładzie PPP (prelegent p. Elżbieta Kaszyńska z firmy SIEMENS). Na zakończenie przedstawiono ofertę firmy SAFEGE, którą zaprezentował Dyrektor Oddziału w Polsce p. Mieczysław Iciachowski.

Organizatorem szkolenia było Starostwo Powiatowe w Żninie we współpracy z partnerami merytorycznymi tj. Instytutem Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz firmą SAFEGE (Źródło: http://znin.pl/pl/contents/content/93/1820).

Kolenje szkolenie odbędzie się w Wołominie w czerwcu.

25.05. spółka CONSEKO-SAFEGE S.A. podpisała kontrakt z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na Opracowanie studium wykonalności dla realizacji projektu: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 57 na odcinku Kuźnica Białostocka – Gieniusze (S), rewitalizacja linii kolejowej nr 928 na odcinku Bufałowo Wschód – Bufałowo (S)”, w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla projektów RPO woj. Podlaskiego do realizacji w perspektywie 2014-2020”.

25.05. podpisaliśmy kontrakt z BIK ZARZĄDZANIE Sp. z o.o. S.K.A. na „Prowadzenie usługi nadzoru inwestorskiego – Galeria Dzierżoniów – etap I”.

W dniu 30.05. w miejscowości Żnin w woj. kujawsko – pomorskim odbyły się kolejne już krajowe zawody żeglarskie – Regaty o Puchar SAFEGE - zorganizowane przez Międzyszkolny Klub Żeglarski, którego partonem i sponsorem jesteśmy od wielu już lat.

W regatach wzięło udział 70 zawodników z całej Polski w wieku od zaledwie 5 do 14 lat. Zwyciężył „nasz” zawodnik, 12-letni Dominik Popielarz.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkami:

https://www.facebook.com/gmina.znin/posts/368955626643199
http://www.psko.pl/puchar-safege-2/
http://www.psko.pl/file/Wyniki-OPT-B.pdf

Napisali o Nas

1. Kanał Elbląski – otwarcie po rewitalizacji (poznajpolske.onet.pl)
2. Mostostal Warszawa zrewitalizował Kanał Elbląski (kompasinwestycji.pl)
3. Kanał Elbląski otwarty po rewitalizacji (www.inzynierbudownictwa.pl)
4. Budowa mostu w Kamieniu (www.nbi.com.pl)
5. Dwa kilometry torów na dworcu Łódź Fabryczna (www.nbi.com.pl)
6. Znamy wykonawcę obwodnicy Radomia (www.gddkia.gov.pl)
7. Łódź Fabryczna: Lada dzień decyzja ZRID dla Nowotargowej (www.rynek-kolejowy.pl)
8. Trwa estetyzacja Dworca Centralnego (www.nbi.com.pl)
9. Pierwsze prace na peronach Dworca Centralnego (www.kompasinwestycji.pl)
10. NOWA ŁÓDZKA STACJA ZA BLISKO ĆWIERĆ MILIARDA ZŁOTYCH (www.plk-sa.pl)
11. Próbne obciążenia w Kamieniu (www.nbi.com.pl)
12. Dachy hal dworca Łódź Fabryczna gotowe (www.nbi.com.pl)
13. SZKLANE DACHY GŁÓWNYCH HAL DWORCA ŁÓDŹ FABRYCZNA GOTOWE (www.plk-sa.pl)
14. Dworzec Łódź Fabryczna już pod szklanym dachem (www.kompasinwestycji.pl)