ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Multimodalny Dworzec Łódź Fabryczna

Linia tramwajowa - Poznań Franowo

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Lipiec 2021

SAFEGE pomoże w powstaniu siedemnastej obwodnicy - tym razem w Gryfinie

02.07.2021 podpisaliśmy kolejny kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - tym razem z Oddziałem w Szczecinie - na pełnienie nadzoru nad projektowaniem  realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem pn.: „Budowa obwodnicy miejscowości Gryfino w ciągu drogi krajowej nr 31”.

Usługi świadczone przez naszych specjalistów na odcinku o dł. 5,6 km będą obejmowały m.in.:

  • pełnienie nadzoru nad projektowaniem oraz weryfikację dokumentacji projektowej
  • zarządzanie, pełnienie nadzoru inwestorskiego oraz kontrolę realizacji robót
  • prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych związanych z realizacją projektu
  • wypełnianie obowiązków sprawozdawczych wynikających z procedur UE
  • świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych oraz udział w przeglądach gwarancyjnych oraz nadzorowanie usunięcia ewentualnych wad / usterek
  • wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach związanych z realizacją Projektu
  • sprawowanie nadzoru nad pracami projektowymi i robotami w zakresie zadań dodatkowych
  • stałe monitorowanie, prowadzenie i rozstrzyganie spraw związanych z właściwym wykonywaniem prac przez poszczególnych Wykonawców, ich dokumentów oraz współpracę z zespołami konsultanta sprawującymi nadzór nad inwestycjami sąsiadującymi.

Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ.

Inżynierowie i Projektanci z SAFEGE Polska od kilkunastu lat pomagają w powstawaniu dróg - nadzorujemy / projektujemy w Polsce budowy dróg krajowych i lokalnych, autostrad, zaś obwodnic mamy w swoim portfelu już 17. W całej Polsce nadzorowaliśmy budowy setek kilometrów dróg / autostrad (łącznie ponad 500 km), które znacząco przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa podróżujących i zmniejszenia negatywnego wpływu transportu na środowisko (więcej o naszych inwestycjach drogowych TUTAJ).

Jesteśmy dumni, że możemy kolejny raz wspierać Zamawiającego w realizowaniu zamierzeń dla zrównoważonego i nowoczesnego transportu poprzez nowoczesną infrastrukturę drogową.

SAFEGE obsługuje budowę Bramy Oławskiej we Wrocławiu dla Grupy PZU

Od lutego 2019 mamy przyjemność świadczyć dla firmy Tower Inwestycje Sp. z o.o. (Grupa PZU) usługę inspektora nadzoru inwestorskiego dla budynku biurowo-usługowego wraz z infrastrukturą, usytuowanego we Wrocławiu przy ul. Oławskiej 35 (zwanego Bramą Oławską).

Nadzorowany budynek klasy A, certyfikowany w systemie BREEAM w poziomie Excellent będzie mieć 10 kondygnacji (7 naziemnych oraz 3 podziemne), powierzchnię najmu ok. 14 000 m2 i 140 miejsc parkingowych.

Budowa tego nowoczesnego i przyjaznego środowisku biurowca postępuje zgodnie z harmonogramem – budynek obecnie jest w stanie surowym otwartym, a zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2022 r. (zdjęcia).
Cieszymy się, że możemy brać udział w inwestycjach, które nie tylko pomagają w rozwoju biznesu, lecz także mają na uwadze dobro środowiska naturalnego.

 

Nawiązujemy współpracę z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu

W SAFEGE Polska zatrudniamy wielu absolwentów uczelni technicznych w całym kraju i „wychowujemy” coraz to nowe pokolenia inżynierów czy projektantów. Obecnie - od 22.07.2021 - zaczynamy kolejny rozdział: współpracę z tak znakomitą uczelnią wyższą, jaką jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jesteśmy dumni, że Uczelnia wybrała nas jako Partnera i wierzymy, że ta współpraca zaowocuje zarówno dla nas, dla studentów i absolwentów, jak i dla kadry naukowej.

Nie możemy się doczekać naszych wspólnych przedsięwzięć, a będą one oscylowały wokół stażów dla studentów, badań geotechnicznych, a także akcji edukacyjnych. Więcej informacji TUTAJ.

 

COO SAFEGE w najnowszym wydaniu Rynku Kolejowego

W nowym wydaniu Rynku Kolejowego (magazyn wydawany przez Zespół Doradców Gospodarczych Tor) ukazał się artykuł pod tytułem "Infrastruktura 2021: wyzwania dla całej branży". Znajdziecie w nim Państwo wypowiedź Mariusza Szmyda, Zastępcy Dyrektora Generalnego / Dyrektora Operacyjnego SAFEGE Polska, który zaapelował o wzmocnienie kompetencji cyfrowych urzędników oraz usprawnienie procesów wydawania decyzji, a tym samym – pracy wszystkich zaangażowanych w projekt.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem TUTAJ.

Artykuł jest podsumowaniem debaty, która miała miejsce podczas IX. Kongresu Infrastruktury Polskiej, który odbył się 16.06.2021 w Warszawie. Wraz z Mariuszem Szmydem w debacie wzięli udział następujący znamienici paneliści: Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury; Adrian Furgalski, Prezes Zarządu, Zespół Doradców Gospodarczych TOR, Przewodniczący Railway Business Forum; Jerzy Lejk, Prezes Metra Warszawskiego; Rafał Leszczyński, Prezes Grupy KZN Bieżanów; Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.; Mirosław Podraza, Dyrektor Obszaru Inżynieryjno-Kolejowego budowlanej spółki Skanska; Artur Popko, Prezes Zarządu, Budimex S.A.; Krzysztof Struzik, Director Sales Sub-Region Poland, Alstom oraz Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Konsorcjum firm z SAFEGE wykona STEŚ dla CPK

Rozbudowa linii kolejowych związana z powstaniem Centralnego Portu Komunikacyjnego to ważne przedsięwzięcie - nie tylko dla usprawnienia transportu do CPK, ale i dla rozwoju kolei w całej Polsce (do końca 2034 roku przybędzie aż 1800 km nowych linii kolejowych).

Rozpoczęły się prace przygotowawcze dla 40-kilometrowego odcinka nowej linii kolejowej Łętownia – Rzeszów, a w ich skład wchodzi opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. STEŚ wykona SAFEGE Polska w konsorcjum, którego liderem jest firma BBF.

Dzięki inwestycji dwa razy szybciej niż obecnie będzie można dojechać z Rzeszowa do Warszawy.

Więcej informacji na portalach:

SAFEGE przygotuje ekspertyzę techniczno - ekonomiczną dla elektrociepłowni

16.07.2021 podpisaliśmy kontrakt z firmą zajmującą się krajowym segmentem ciepłownictwa na przygotowanie wariantowej ekspertyzy techniczno-ekonomicznej w zakresie gospodarki wodno-ściekowej dla elektrociepłowni w jednym z miast zachodniej Polski.

Opracowanie, które przygotują nasi eksperci ma na celu pozyskanie wiarygodnych danych w przypadku konieczności zaplanowania zmiany technologii związanej z ograniczeniem możliwości wykorzystywania wody wodociągowej (pitnej) do celów przemysłowych - więcej informacji.

 

SAFEGE ponownie dla MPWiK Warszawa

13.07.2021 podpisaliśmy kontrakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. na pełnienie usługi inżyniera kontraktu dla zadania II.5 Przebudowa przepompowni ścieków Powiśle II wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie nadzoru dla zadania pn. „Przebudowa przepomowni ścieków Powiśle II wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie przebudowy komór zk1, zk4 w ul. Karowej” - więcej informacji TUTAJ.