ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONE
ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE
Kreator Budownictwa Roku 2023

Linia tramwajowa - Poznań Franowo

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Multimodalny węzeł transportowy - Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Multimodalny Łódź Fabryczna

Aktualności » Wrzesień 2015

Aktualności - Kwiecień 2018

22.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, w tym roku obchodzony pod hasłem walki z plastikowymi odpadami.

6,3 mld ton - tak dużo plastiku wytworzono od lat pięćdziesiątych XX w. Dziś używamy go 20 razy więcej, niż 50 lat temu, a niektóre produkty pokonsumpcyjne zawierają do 20 różnych rodzajów tworzyw sztucznych.

Zasoby są naturalne naszej planety są ograniczone i coraz bardziej zagrożone. Spośród wielu problemów (m.in. globalnego ocieplenia) wyjątkowo dotkliwy jest zalew Ziemi plastikowymi odpadami - tworzywa sztuczne stały się jednym z głównych wyzwań środowiskowych naszych czasów. Tylko 9% ich poddawane jest recyklingowi, a 12% odzyskuje się w postaci energii. Oznacza to, że aż 79% trafia na wysypiska śmieci... lub bezpośrednio do środowiska. Sytuacja związana z opakowaniami z plastiku jest jeszcze bardziej alarmująca, bo tylko 2% z nich jest poddawane recyklingowi (FILM).

Aby wzmocnić pętlę gospodarki o obiegu zamkniętym, SUEZ wyznaczył sobie cel zwiększenia produkcji przetworzonych tworzyw sztucznych o 50% do 2020 r. Już teraz potrafimy wytwarzać plastik z recyklingu nie odbiegający jakością od pierwotnego wyrobu. Lecz aby osiągnąć ten ambitny cel, SUEZ inwestuje w technologie nowej generacji i nawiązuje innowacyjne partnerstwa z innymi zainteresowanymi stronami. Po więcej informacji KLIKNIJ TU.

19.04.2018 podpisaliśmy kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu na prowadzenie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad remontem Autostrady A2 - więcej informacji.

25.04.2018 podpisaliśmy kontrakt z Gminą Miastem Elbląg na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową nr 204 w ciągu ul. Lotniczej w Elblągu wraz z likwidacją przejazdu kolejowego kat. A w km 28+645 linii kolejowej nr 204" - więcej informacji.

18.04.2018 podpisaliśmy kontrakt ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn.: „RoweLove Rataje trakt pieszo/rowerowy łączący Rataje Park z Maltą i Wartą oraz ul. Jana Pawła II w Poznaniu – odcinek A” - więcej informacji.

19.04.2018 podpisaliśmy kontrakt z Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie / SILVER MOUNTAIN RESORT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na pełnienie usług bankowego inspektora nadzoru dla inwestycji zlokalizowanej w Szklarskiej Porębie przy ul. Kilińskiego, a polegającej na budowie pięciogwiazdkowego hotelu Platinum Mountain Resort; więcej informacji.